• 13:54 – Акція єднання в Чигирині! 13:06 – У Чигирині провели нараду з керівниками органів місцевого самоврядування 12:43 – Заповідник “Чигирин” хвалиться рекордним відвідуванням туристів 12:33 – У Чигиринi освятили новозбудовану каплицю 21:08 – Рух автотранспорту по мосту через Дніпро з 4 січня у денний час здійснюватиметься у реверсному режимі 21:00 – П'ятьом молодим черкащанам-сиротам подарували квартири 20:49 – З 1 січня в Україні заборонили сміттєзвалища. 
  • 13:06 – У Чигирині провели нараду з керівниками органів місцевого самоврядування 12:43 – Заповідник “Чигирин” хвалиться рекордним відвідуванням туристів 12:33 – У Чигиринi освятили новозбудовану каплицю 21:08 – Рух автотранспорту по мосту через Дніпро з 4 січня у денний час здійснюватиметься у реверсному режимі 21:00 – П'ятьом молодим черкащанам-сиротам подарували квартири 20:49 – З 1 січня в Україні заборонили сміттєзвалища. 20:46 – Щирі привітання з Різдвом Христовим та з Новим Роком! 
  • 12:43 – Заповідник “Чигирин” хвалиться рекордним відвідуванням туристів 12:33 – У Чигиринi освятили новозбудовану каплицю 21:08 – Рух автотранспорту по мосту через Дніпро з 4 січня у денний час здійснюватиметься у реверсному режимі 21:00 – П'ятьом молодим черкащанам-сиротам подарували квартири 20:49 – З 1 січня в Україні заборонили сміттєзвалища. 20:46 – Щирі привітання з Різдвом Христовим та з Новим Роком! 12:55 – На Чигиринщині селяни дали добро на будівництво пташників 
  • 12:33 – У Чигиринi освятили новозбудовану каплицю 21:08 – Рух автотранспорту по мосту через Дніпро з 4 січня у денний час здійснюватиметься у реверсному режимі 21:00 – П'ятьом молодим черкащанам-сиротам подарували квартири 20:49 – З 1 січня в Україні заборонили сміттєзвалища. 20:46 – Щирі привітання з Різдвом Христовим та з Новим Роком! 12:55 – На Чигиринщині селяни дали добро на будівництво пташників 13:16 – Фестиваль Святого Миколая традиційно відбувся у першій козацькій столиці України - Чигирині, 16-17 грудня. 

Мотронинське городище на Чигиринщині досліджують 17-річні археологи

17-річні археологи досліджують історію скіфів на Черкащині. Два десятки студентів із Черкас та Кропивницького розкопали кургани та Мотронинське городище на Чигиринщині. Двотижнева експедиція дозволить дізнатися вік Холодноярського валу та з’ясувати нові подробиці життя прародичів українців. Допомагають молоді знайти та зберегти знахідки вчені інституту археології НАН України.Мотронинське городище на Чигиринщині досліджують 17-річні археологиРозкопки Мотронинського городища ведуться уже 30 років. З’ясовано, що вік стародавнього поселення понад 2,5 тисячі років, його площа сягає 200 га, а його жителів ще Геродот назвав скіфами-орачами. Сьогодні роботу старших коллег продовжують студенти, для багатьох із них – це перший досвід розкопок, тому вчитися доводиться швидко.

У команді юних археологів понад два десятки студентів із Черкас та Кропивницького. Вони досліджують кілька курганів та з’ясовують, хто спорудив для захисту Холодноярський вал.

Знахідками юних археологів вихваляються керівники експедиції, адже серед викопаного: фрагменти глиняного посуду, залізні вироби та грецька кераміка.
Проте, частина історії так і залишиться загадкою, адже місцевість постійно грабують чорні копачі.

У розкопаному експедицією кургані на археологів чекало розчарування – виявилось, що могила вже двічі була пограбована. Розриті також і сусідні захоронення. Фахівці кажуть: чорні копачі знищують історію, через недосконалість українського законодавства.

Важка робота українських археологів та їхніх юних помічників привносить суттєвий вклад в українську історію. Вони плекають надії, що і подальша робота буде вдалою та проллє світло на Холодноярські таємниці. А також сподіваються, що влада нарешті почує їх та подолає свавілля чорних археологів. Ремарка


Читати більше на remarka.net.uaПросмотры:63
Оставить комментарий
Погода
Ми в соцмережах
  • Вконтакте
  • Facebook
  • Twitter