• 16:53 – Тульські самовари поповнять колекцію заповідника "Чигирин" 18:34 – в Чигирині відбудеться ярмарок "КОЗАЦЬКА СТОЛИЦЯ" 18:28 – В Чигирині вшанують пам"ять небесній сотні та загиблим атовцям 18:16 – Чигиринський РС ДСНС провів протипожежний інструктаж у храмах. 12:25 – З 8 БЕРЕЗНЯ ДОРОГІ ЖІНКИ 18:29 – Катастрофа у Чигирині: 200 квартир залишились без тепла і світла 17:04 – Міністерство соціальної політики й представники ОСББ узгодили позиції щодо виплат пільг і субсидій мешканцям будинків 
  • 18:34 – в Чигирині відбудеться ярмарок "КОЗАЦЬКА СТОЛИЦЯ" 18:28 – В Чигирині вшанують пам"ять небесній сотні та загиблим атовцям 18:16 – Чигиринський РС ДСНС провів протипожежний інструктаж у храмах. 12:25 – З 8 БЕРЕЗНЯ ДОРОГІ ЖІНКИ 18:29 – Катастрофа у Чигирині: 200 квартир залишились без тепла і світла 17:04 – Міністерство соціальної політики й представники ОСББ узгодили позиції щодо виплат пільг і субсидій мешканцям будинків 14:40 – Чигиринська влада черговий раз піднімає тарифи на волопостачання та водовідведення 
  • 18:28 – В Чигирині вшанують пам"ять небесній сотні та загиблим атовцям 18:16 – Чигиринський РС ДСНС провів протипожежний інструктаж у храмах. 12:25 – З 8 БЕРЕЗНЯ ДОРОГІ ЖІНКИ 18:29 – Катастрофа у Чигирині: 200 квартир залишились без тепла і світла 17:04 – Міністерство соціальної політики й представники ОСББ узгодили позиції щодо виплат пільг і субсидій мешканцям будинків 14:40 – Чигиринська влада черговий раз піднімає тарифи на волопостачання та водовідведення 11:01 – У п’яти районах Черкащини ще немає жодної ОТГ 
  • 18:16 – Чигиринський РС ДСНС провів протипожежний інструктаж у храмах. 12:25 – З 8 БЕРЕЗНЯ ДОРОГІ ЖІНКИ 18:29 – Катастрофа у Чигирині: 200 квартир залишились без тепла і світла 17:04 – Міністерство соціальної політики й представники ОСББ узгодили позиції щодо виплат пільг і субсидій мешканцям будинків 14:40 – Чигиринська влада черговий раз піднімає тарифи на волопостачання та водовідведення 11:01 – У п’яти районах Черкащини ще немає жодної ОТГ 10:18 – У Чигирині безкоштовно покажуть фільм "Кіборги" 

Маємо Право Знати: Чи Не Жде Чигирин Льодовий Апокаліпсис?

Невблаганно швидко біжить час. Ось уже і осінь на порозі. За нею на черзі зима. Можна говорити про красу природи безкінечно. У Бога – все до ладу. У людей буває інакше.
Стає не до лірики, коли задумуєшся над тим, що жде Чигирин, коли вдарять морози і впаде сніг…Маємо Право Знати: Чи Не Жде Чигирин Льодовий Апокаліпсис?
Нині на устах у всіх жителів багатоквартирок відключення від централізованої системи опалення. Колись воно було благом цивілізації, нині ж люди масово переходять на індивідуальне опалення. Не проблема наче: кожен господар у своєму домі і вправі вибирати хто і як обігріватиме твої стіни. Біда в іншому: «відключитися», то навіть не «півділа», то лише маленький крок до того, щоб самостійно забезпечувати затишок у своєму домі. За клопотами і метушнею люди не запитують ні в себе, ні в кого іншого: а що ж буде далі.Маємо Право Знати: Чи Не Жде Чигирин Льодовий Апокаліпсис? А чиновники міської ради або мовчать, або малюють райдужні картинки, як то просто взяти кредит, і як то гарно бути самостійним.
Я живу в приватному будинку, тому міг би просто осторонь спостерігати за всім цим. Людський обов’язок і духовний сан, недавній статус районного депутата і будівельна спеціальність не дають мені бути байдужим.
Через районку я дуже хочу запитати і обов’язково отримати відповідь від міської влади:
• Чи витримають навантаження електромережі у багатоповерхівках, коли всі квартири, крім побутової техніки, включать електрокотли і конвектори?
• Чиїм коштом ремонтувати газові стояки під нове опалення, якщо частина квартир нежила, а інші жильці не в змозі потратитись на загальнобудинкові комунікації?
• Чи переживуть морози комунікації водопостачання і водовідведення в неутеплених підвалах багатоквартирних будинків і що робитимуть їх жильці, коли в трубах, які раніш обігрівались «обраткою» з централізованої мережі опалення, що знаходяться там, перемерзне вода і «порве» каналізацію»?
• В якому банку нададуть кредит примірно 15 тис. грн. громадянам, яким більше шістдесяти років, аби вони змогли за рахунок «теплого» кредитування чи інших банківських продуктів зробити в своїй квартирі індивідуальне опалення?
• Хто враховував той аспект, при якому люди, які не в змозі провести «нове» тепло в свій дім, поїдуть «зимувати» на дачі в село і як воно житиметься людям в оточенні пустих холодних квартир, від яких на стінах виступатиме іній, а за ним – пліснява (уже тепер таких випадків чимало, а що буде далі?)
• За що карає ініціативу громадян міська рада, виписуючи їм адмінштрафи (51 грн), за «незаконне відключення», якщо сама на ці дії їх штовхає?
• Що буде з тими людьми, які не «відключаться» без офіційного попередження про зупинку виробничої діяльності «Тепломереж», або взагалі не в змозі перейти на індивідуальне опалення?
• Чому, маючи налагоджену систему опалення в місті, відповідне обладнання, в які вже вкладено «бюджетні» мільйони, громадяни Чигирина повинні робити позапланові витрати без офіційних пропозицій та попереджень, і чи не зробить їх міська влада потім, коли Чигирин охопить комунальна холодова катастрофа, винуватцями своєї ж біди, адже формально, люди, з власної волі, здійснюють відключення?
Список питань можна продовжувати до безкінечності. Але час не жде. Холоди не за горами. І людям потрібні не «відключення» за 51 грн штрафу, а тепло.
А ще — детальне роз’яснення того, що їх жде, замість малювання зворушливих картин сімейної ідилії біля електоконвектора чи домашнього газового котла.
Громада чекає на чесність і прозорість діяльності. І хоче бачити реальну турботу про неї, про безпеку її життя та його цивілізовані, гідні ХХІ століття умови.

З повагою громадянин міста, депутат районної ради попереднього скликання, отець Анатолій (ПРИКОТЕНКО)
Просмотры:275
Оставить комментарий
Погода
Ми в соцмережах
  • Вконтакте
  • Facebook
  • Twitter